motywacja

Dlaczego brak nam motywacji?

Blog
MOTYWACJA, KLUCZ DO SUKCSU
Jak to jest, że jedne osoby robią dużo różnych rzeczy, są aktywne, mają zainteresowania, które ciągle poszerzają, posiadają dużo dobrej energii i wiecznie są szczęśliwe, a inne osoby wiecznie nie mają czasu, nie mają na nic chęci i ochoty i cały czas chodzą zmęczone, niewyspane i pochmurne ?
Czy to brak motywacji powoduje, że bardziej nic nam się nie chce. Jest pewna zależność między tym, że im więcej rzeczy robimy, tym bardziej nam się chce i mamy więcej motywacji do dalszego działania.Masz coś takiego, że obserwując ludzi na mediach społecznościowych, myślisz „Od jutra ja też zaczynam ćwiczyć”, albo „Od jutra zaczynam czytać książki”. No ale jutro już takiego zaparcia nie ma i znowu robisz coś innego lub nie robisz nic.
Czemu tak się dzieje ? Może dlatego, że każdy Twój dzień wygląda tak samo. Oczekujesz, że coś się samo zmieni, coś się nagle wydarzy. Myślisz, że obudzisz się rano wyspana, pełna energii i motywacji do pracy, a tu znowu dzień jak co dzień, bo nie chciało się jednak wstać 30 minut wcześniej żeby poćwiczyć lub pobiegać. No i znowu sobie obiecujesz, że już od jutra to na pewno zaczynam.
Niestety nic się nie zmieni, jeśli to Ty nie podejmiesz tej decyzji. Nie ma magicznej pigułki, aby mieć chęci i motywację to systematycznego wykonywania czynności. To my sami wyrabiamy sobie nawyki małymi kroczkami dzień w dzień.
Im dłużej nic nie robisz, tym bardziej Ci się nie chce! To jest cały sekret motywacji. Osoby, które ciągle działają, cały czas mają zapał i chęć do pracy. Im dłużej mają przerwę w działaniu, tym trudniej jest im znowu zacząć.
Czy jest łatwo zacząć? Już sami wiecie jaka jest odpowiedź. Jest mega ciężko się zebrać i zacząć cokolwiek. Tylko od nas zależy, czy podejmiemy to wyzwanie i zaczniemy działać.
Drukuj