http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/476727zmieniamy_zycie.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7860913.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/8451372.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/1935264.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4383325.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6344146.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/404829fitmagazyn3.jpglink

SZKOŁA RODZENIA

DrukujEmail

Szkoła Rodzenia to szkoła przeznaczona dla przyszłej matki wraz z osobą bliską (mężem, partnerem, koleżanką). Ma ona na celu przygotować kobietę do porodu i uświadomić ją o wszelkich potrzebnych informacjach związanych z porodem i połogiem. Czas oczekiwania na dziecko, jego narodziny a potem pierwsze dni i tygodnie poświęcone na opiekę nad nim to okres niezwykły. Narodziny dziecka to Wielka Zmiana - w trybie życia, w priorytetach i dokonywanych wyborach. Uważamy, że do tej zmiany warto przygotować się jak najlepiej.

Specjalnie stworzony przez położną program zajęć, pomoże przygotować się zarówno do porodu, jak i początków macierzyństwa. Program składa się z 6 spotkań skierowany dla kobiet od 4 miesiąca ciąży. Na zajęciach przyszła matka dowie się jak przebiega poród, co będzie się działo przed, w czasie i po porodzie z nią i dzieckiem oraz jak sobie radzić w trudnych chwilach kiedy wystąpi akcja porodowa. Co może wykonać w domu aby za wcześnie nie jechać do szpitala i aby maksymalnie skrócić czas pobytu na sali porodowej. Położna nauczy jak prawidłowo oddychać w czasie porodu, aby pomóc sobie znieść dolegliwości bólowe w czasie porodu i aby prawidłowo dotlenić swoje dziecko w czasie skurczu macicy, aby urodziło się w dobrej kondycji. Jak zająć się dzieckiem po porodzie, jak karmić, pielęgnować je, jak dbać o piersi w czasie karmienia oraz na czym polega higiena w połogu.

Czasami w czasie porodu lub jeszcze przed nim zachodzi decyzja o rozwiązaniu ciąży przez cesarskie cięcie. Położna wytłumaczy czym jest cięcie cesarskie, jakie są jego konsekwencje, jak reaguje dziecko na poród przez powłoki brzuszne oraz jak pomóc sobie po operacji.

Położna odpowie na wiele nurtujących przyszłą matkę pytań np.:
  • Jak można przygotować się do planowanego cięcia cesarskiego?
  • Jak wygląda znieczulenie przedoperacyjne i jak zająć się dzieckiem po zabiegu?
  • Jak wygląda pierwsze karmienie?
  • Jak długo trwa połóg?
  • Jak pomóc partnerowi i sobie w pierwszych dniach, miesiącach życia z maleństwem?
  • Kiedy można rozpocząć aktywność seksualną?
  • Czego można się spodziewać po pierwszym zbliżeniu?
  • Jak kąpać, przewijać i przebierać noworodka?
  • Jak przygotować się fizycznie do porodu?
zobacz zdjęcia - więcej...

Przedstawione zostaną również ćwiczenia fizyczne polecane dla kobiet w ciąży, a aktywne przyszłe mamy będą mogły skorzystać z co tygodniowych zajęć w klubie - Aktywna ciąża.

Jeśli chcesz przeżyć swój poród świadomie.
Zapraszamy!!!


Larafit, Fitness klub, aerobik, joga, Tomaszów Lubelski, Zamość, Dieta, odchudzanie, siłownia, kulturystyka, zumba, taniec