http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/476727zmieniamy_zycie.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7860913.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/8451372.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/1935264.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4383325.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6344146.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/404829fitmagazyn3.jpglink

PILATES

DrukujEmail

To rewelacyjny system ćwiczeń, dzięki któremu Twoje ciało stanie się silne, smukłe i elastyczne, sylwetka zyska elegancję, a Twój kręgosłup znakomitą ochronę przed przeciążeniami i dolegliwościami.

Ćwiczenia Pilates koncentrują się wokół rozciągania, naprężania i rozluźniania mięśni. Polegają na wykonywaniu precyzyjnych, ale spokojnych ruchów. Angażują nie tylko duże mięśnie, ale także te najmniejsze i położone głębiej. Stają się one bardziej elastyczne, a dzięki temu cała sylwetka nabiera sprężystości i ładnego, smukłego kształtu.

Podstawą Pilates nie jest ilość powtórzonych ćwiczeń lecz ich jakość. Dlatego ćwicząc Pilates koncentruj się na każdym ruchu, tak ażeby był wykonany prawidłowo. Tylko taki ruch pozwoli osiągnąć zamierzony efekt. Równie ważny w tej metodzie jest prawidłowy oddech. Musi być on skoordynowany z pracą ciała.

Jest to technika uznawana za najbezpieczniejszą i bardzo efektywną, głównie dzięki budowaniu "siły środka" - wzmacnianiu mięśni okołokręgosłupowych i ustawieniu optymalnej linii kręgosłupa. Pilates to również trening mentalny, poprawa kondycji psychofizycznej, poznanie i świadomość własnego ciała, skuteczne odstresowanie się i przede wszystkim satysfakcja z wysiłku! Dzięki tym zajęciom zyskasz prawidłowe nawyki ruchowe, poprawisz postawę ciała oraz będziesz efektywniej i bezpieczniej korzystać z innych aktywności!

W metodzie tej wykorzystuje się również małe piłki mini-ball które pomagają intensywniej wzmacniać, wysmuklać i stabilizować kręgosłup.

Korzyści wynikające z ćwiczeń Pilates to m. in. :

  • smukła sylwetka,
  • płaski brzuch
  • elastyczne, giętkie ciało,
  • chód, gracja przy poruszaniu się,
  • poprawa gorsetu mięśniowego,
  • zdrowy kręgosłup
  • uświadomienie prawidłowych ruchów ciała,
  • nauka prawidłowej postawy.


Larafit, Fitness klub, aerobik, joga, Tomaszów Lubelski, Zamość, Dieta, odchudzanie, siłownia, kulturystyka, zumba, taniec