http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/656712LARAFIT_BODY_PUMP.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/169676STRONG_BY_ZUMBA_LARAFIT.jpglink
http://www.larafit.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/895820FITDIETA_LARAFIT.jpglink

JOGA

DrukujEmail

Ciało, umysł, emocje stanowią nierozerwalną całość i wzajemnie na siebie wpływają. Odkrywając zakodowane w ciele nieświadome wzorce w postaci sztywności mięśni i stawów lub ich nadmiernej słabości, nieprawidłowej postawy, zablokowanego oddechu, docieramy do źródeł naszych życiowych postaw. Dzięki ćwiczeniom mamy szansę ich przekształcenia.

Joga znaczy łączyć, integrować, scalać. Jest to starożytny, pochodzącysię z Indii, praktyczny system samopoznania.

Pozycje jogi może ćwiczyć każdy, zaczyna się od prostych, wstępnie otwierających ciało dążąc stopniowo do bardziej złożonych. Ćwiczą osoby w różnym wieku- dzieci w przedszkolach i emeryci.

Asany - to gimnastyczne pozycje jogi wzmacniające, rozciągające i oczyszczające ciało na fizjologicznym poziomie. Przestrzeganie uniwersalnych zasad moralnych, indywidualnej samodyscypliny oraz ćwiczenie Asan daje poczucie wewnętrznej równowagi i spokoju. Właściwa praktyka prowadzi do wewnętrznej równowagi: osoby nerwowe uspokajają się, osoby depresyjne energetyzuje i pobudza.

W jodze ciało jest używane jako narzędzie do poszerzania świadomości i wyciszania umysłu. Praktyka polega na uważnym wejściu w pozycję (asanę) i pozostaniu w niej przez odpowiedni czas. Ćwiczący stale docierają do granic swoich możliwości i przechodząc je osiągają postępy i lepsze efekty.

Systematyczne praktykowanie jogi pomaga zwalczać bóle głowy i stawów, ułatwia łagodne przejście przez okres przekwitania, wspomaga leczenie depresji i pomaga zrzucić nadwagę, jak również wspomaga leczenie i leczy wiele innych chorób i dolegliwości.
Asany zwiększają siłę i wydajność mięśni, ścięgien, systemu krążenia, systemu nerwowego, mają również korzystny wpływ na umysł i psychikę; wymagają skupienia na oddechu, co wpływa korzystnie na pracę serca, a to pomaga w dotlenieniu komórek ciała i przyspiesza procesy metaboliczne.

Larafit, Fitness klub, aerobik, joga, Tomaszów Lubelski, Zamość, Dieta, odchudzanie, siłownia, kulturystyka, zumba, taniec